Na návštěvě v Dýňovém světě

V úterý 4. října se děti vypravily na výlet do Nové Vsi u Leštiny v okrese Havlíčkův Brod. Za vrátky rodinného statku U Pipků čekal na děti kouzelný svět plný dýní, slámy a zvířátek.

Nejpreve na děti čekala strašidelná půdička plná slaměných pavučin a pavouků v nadživotní velikosti. Také tu ze tmy na děti koukaly vydlabané dýně se světýlky uvnitř, které vypadaly jako malí bubáčci.

Děti si pohladily pejska a prohlídly králíčky s prasátkem.
Největší překvapení však na děti čekalo v zahradě statku. Pro děti tu byly připravené dřevěné prolézačky, stavby z balíků slámy, na které si děti mohly vlézt, spousta labyrintů a bludišť z dýní, dřeva a dokonce i z cihliček. Všechno z blízké ohrádky pozoval místní koník s kozlíkem.
Když se děti dosyta vyřádily, posadily se ještě do opravdického kombajnu a pak už hurá autobusem zpět do školky.

Z výletu jsme si dovezli tři velké dýně. Ty společně s dětmi vydlabeme a budou zdobit naši beranovskou školičku.

Jak si děti výlet v Dýňovém světe užily, se můžete podívat v naší fotogalerii.